Oyma Tabela Nedir ?

Oyma Tabela Nedir? Ne Zaman Kullanılır?

Oyma tabela adı verilen tabela sisteminde, kişilerin kendilerine en uygun fontu ve karakter büyüklüğünü seçmeleri söz konusudur. Bu açıdan bu tabelanın oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Bu tipte tabelalar genelde dükkanların panolarında tercih edilirler. Kepenk açıldığında yukarı katlanan pervazların üstüne de oyma tabela şeklinde tabela yaptırmak mümkündür.

Eğer bir dükkanınız veya işletmeniz varsa bu tipte tabelalar diğer tipte tabelalara oranla çok daha pratik ve masrafsızdırlar. Tabela yaptırmayı düşünen pek çok kişinin bu tipte tabelaları diğerlerine oranla bir miktar daha fazla tercih ettiklerini söyleyebiliriz. Bunların haricinde oyma tabela tipi tabelalar şık bir görünüm sunarlar. Oluşturdukları kaliteli görüntü sayesinde hemen hemen her dükkanda tercih edilen tipte tabela olmayı başarmıştır.

Ne zaman tercih edilirler?

Oyma tabela türü tabelalar genelde firmaların ofislerinin tabelası olarak tasarlanırlar. Firmaların üstünde firmanın adının ve işlevinin yazılı olduğu bir şekilde üretilirler. Fiyat açısından uygun olmaları nedeniyle özellikle orta ölçekli işletmelerde tercih edilirler. Genelde portatif tabela olarak kullanılmazlar, kalıcı amaçlı tercih edilirler. Çok çeşitli fontlarda ve büyüklüklerde bu tipten tabela yaptırmak söz konusudur.

Bu tipte tabelalarda kullanılan malzeme de bir hayli kalitelidir. Bu sayede kalıcı bir görünüm oluşturulması, marka renklerinin kullanılması ve saygın bir intibanın bırakılması da söz konusudur. Eğer bir işletmeniz varsa ilk değerlendirmeniz gereken tabela tipidir.

Bir cevap yazın

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size bir telefon kadar yakın Müşteri Temsilcilerimizle irtabata geçebilir veya iletişim formu ile bizlere ulaşın.

Looking for a First-Class Business Plan Consultant?