Balıkesir Totem Tabela

Balıkesir Totem Tabela

Yönlendirici reklam niteliği taşıyan bu tabelalar; açık alanlarda, çevre yolunda ya da büyük firmaların bahçelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bazı dükkanlar ise bu tabelaların daha küçük boyutlarını kullanmaktadır.

Askı tabela ile birlikte bu ürünler de rahatlıkla kullanılmaktadır. Totem tabela büyük direklerin üzerine monte edilmektedir. Bu nedenle tabelalar pek çok noktadan kolaylıkla görülebilmektedir.

Firmaya ya da reklamı yapılan lokasyona kaç km kaldığını belirten tabelalar da totem tabela grubuna girmektedir. Oldukça yüksek ve ağır olan bu tabelaların yapımında ise dikkat edilmesi gereken belli noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar ise aşağıda yer almaktadır.

Totem Tabela Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Totem tabela çeşitlerinin her noktadan görülebilmesi için boyutlarının ve konumunun çok iyi ayarlanması gerekmektedir. Yüksek bir noktaya yerleştirilen tabelanın boyutunun küçük olması reklamcılık açısından olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Bu nedenle boyutu çok iyi ayarlanmalıdır.
  • Tabelanın mutlaka beton kullanılarak monte edilmesi gerekmektedir.
  • Rüzgar ya da fırtına gibi olumsuz hava şartlarında devrilmemesi için mutlaka iyi hesaplama yapılmalı ve çok dayanıklı malzemelerin kullanılması gerekmektedir. Totem tabelalarda ağırlık hesaplaması çok büyük önem arz etmektedir.
  • Kullanılan boya elektrostatik özellikte olmalıdır. Bu boya çeşidi güneş ve yağmura maruz kalan tabelanın zarar görmesini engelleyecektir.
  • Bir diğer önemli nokta ise yazıların uzaktan görünecek puntoda ayarlanmasıdır. Aksi takdirde tabelanın montajından sonra büyük hayal kırıklıkları ortaya çıkabilmektedir.


Bir cevap yazın