Ahşap Oyma Tabela

Balıkesir Ahşap Oyma Tabela

Tabela modelleri arasında sık kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Yakma ya da oyma tekniği ile ortaya çıkarılan bu tabelalar güneş ya da yağmurdan çok fazla etkilenmemektedir. Uzun ömürlü olan ahşap oyma tabelaların kullanım alanları da oldukça geniştir.

Kafe ya da moda evleri genellikle bu ahşap tabelaları tercih etmektedir. Avantajları oldukça büyük olan bu ürünler aynı zamanda iş yerinin çok daha prestijli görünmesini de sağlamaktadır. Ahşap oyma tabela yaptırmak isteyen kişilerin elbette dikkat etmesi gereken belli noktalar bulunmaktadır. Bu hususlar ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Ahşap Oyma Tabela Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ahşap oyma tabela yaptırırken dikkat edilmesi gereken ilk husus hiç kuşkusuz ölçülerdir. Işıksız olan bu tabelaların uzaktan da görünebilmesi için puntolarının iyi ayarlanması gerekmektedir.
  • Ahşap oyma tabelalar oldukça ağır malzemelerden yapıldığından dolayı ağırlık hesaplamasının iyi yapılması gerekmektedir. Oluşabilecek kazaların önlenmesi için tabelanın takılacağı yer sağlam olmalıdır.
  • Ahşap oyma tabelalar yerleştirilirken tabela yönetmeliği göz önünde bulundurulmalı, profesyonel kişiler tarafından ölçüm yapıldıktan sonra gerekli siparişler verilmelidir.
  • Bir diğer önemli nokta ise bu tabelaların sadece belli mesafelerden görülebileceğidir. Oyma kısımların üzerine boyama işlemi yapılacak ise elektrostatik boyalar seçilmeli ve bu boyalar koyu renk olacak şekilde seçilmelidir. Elektrostatik boyalar kötü hava şartlarına karşı avantajlı boyalardır.


Bir cevap yazın